Wunderwaffe


Jesteśmy w trakcie tworzenia niewielkiego a za razem bardzo pomocnego urządzenia do obsługi tzw. azymutów na rajdach terenowych. Urządzenie umożliwi uruchomienie nawigacji "na azymut" używając danych zapisanych wcześniej, na przykład przed startem. Pozwoli to skrócić czas uruchomienia nawigacji o kilkadziesiąt sekund i zmniejszy ryzyko błędu!

Film przedstawia pierwsze próby z programowania garmina zdalnie, oczywiście zakończone sukcesem :-)
 
 
Oto kilka fotek z tworzenia prototypu , pierwsze testy finalne odbyły się w trakcie trwania rajdu Breslau 2012. Z tej okazji zamontowaliśmy dwa prototypy w pojazdach dwóch najlepszych załóg: Robert Kufel - Dominik Samosiuk oraz Paweł Oleszczak - Maciej Chełmicki. Krótka prezentacja wzbudziła ogromne zainteresowanie ! Za tydzień otrzymamy pełne wskazówki co do pracy urządzenia, wprowadzimy zalecenia i w ciągu 6-8 tygodni powinna się pojawić wersja komercyjna. 

Urządzenie działa na zasadzie wcześniej wpisanych azymutów ( otrzymanych z road booka) poprzez  selekcje klawiszami ( menu intuicyjne , proste w obsłudze) zatwierdzamy azymut. Wymagane jest zatrzymanie pojazdu na 2-5 sekund w celu dokladnego przeliczenia. AADL wyświetla komunikat stop , po przeliczeniu pojawia się napis Go! Go! Go!!!! i waipoint jest wyznaczony na Garminie klasycznie. A to wszystko trwa zaledwie kilka sekund.

Air Line Navigator współpracuje z nawigacją marki GARMIN, n.p. model GPS 276C, GPS 278. Pełna lista kompatybilnych urządzeń będzie dostępna w krótce.